Lucka Masaryková - aktívna sólová tanečnica, asistentka choreografky, manažérka, tanečná pedagogička, lektorka španielčiny :

"Tancujem od svojich 4 rokov. Začala som v DFS Studienka. Dnes v súbore pôsobím ako pedagogička. Vďaka Studienke som spoznala na zájazdoch a festivaloch po svete rôzne kultúry a myslím si, že slovenský folklór je v zahraničí velmi žiadaný. Bohatstvo, ktoré tu máme by sme si mali viac vážiť, aby nezaniklo. Vďaka nemu spoznávame našu históriu a kultúru cez tance, piesne, zvyky a tradície. 

Keď mamina objavila svoju ďalšiu vášeň - flamenco, nik neveril, že ma tiež očarí. Ako 5-ročná som vybehla raz po predstavení Andalucie na javisko a začala len tak dupať. Snažila som sa zopakovať niektoré kroky a vraj som všetkých prekvapila. O flamenco prejavili neskôr záujem aj moje kamarátky, a tak vznikla v roku 1994 1.Flamenco tanečná škola.

S maminou absolvovujeme pravidelné kurzy u najlepších flamenco tanečníkov v Španielsku. V súbore Andalucia som sa pretancovala všetkými skupinami a vypracovala na sólovú tanečnicu, pedagogičku. Pribúdajú mi aj autorské choreografie. Podľa mňa flamenco nemá hranice, pretože stále sa je čo učiť. Myslím, že práve pre jeho náročnosť ho tak zbožňujem. Objavujeme neskutočné možnosti na každom tréningu, sústredení a predstavení. U mňa je to láska na celý život.

Absolvovala som ročné štúdium na gymnáziu v Granade paradoxne ako jediná zahraničná študentka. Som absolventkou Pedagogickej fakulty odboru -  španielsky jazyk a kultúra v Bratislave, ktorá mi umožňila študovať priamo v Andalucii- na juhu Španielska. V našom Tanečnom štúdiu pôsobím tiež ako lektorka španielčiny vo vlastnej učebni.

Súbory Studienka a Andalucia sú známe rodinnou atmosférou, ktoré panuje v priestoroch nášho štúdia, dobrými kolektívmi, na ktorých si veľmi zakladáme, originálnymi choreografiami a úspechmi doma aj v zahraničí."

Pre bližšie informácie: lucia.masaryk@gmail.com